אז... מה זה זה.זה??

זה.זה זה קהילה? זה מימונה? זה הרצאות? זה אסירות משוחררות? זה נגני רחוב? זה אומנות? זה תל אביב? זה... מה זה?

כל מה שרציתם לדעתם ואולי לא העזתם לשאול:

ZE.ZE הוא ארגון חברתי המבוסס על קהילת עשייה של צעירים שמייצרת פרויקטים ייחודיים בעלי אימפקט חברתי ומודל עסקי.

ב ZE.ZE הקהילה היא לב הארגון ומורכבת מצעירים שמגיעים מתחומים שונים ומוצאים בקהילה שלנו מקום לעשייה חברתית ויצירתית, כחלק מקבוצה. בהתאם למודל שלנו, הארגון מאפשר לחברי הקהילה להוביל את הפרויקטים ולקחת בהם חלק ולפתח את עצמם במקביל לעשייה חברתית משמעותית.

מאחורי כל פרויקט עומד אתגר חברתי שאותו אנחנו מבקשים לפתור בדרך יצירתית.

אז על איזה פרוייקטים אנחנו עובדים כרגע?

פילהרמונית הרחוב:

פרויקט חברתי שמאגד קבוצה של נגני רחוב להרכב מוזיקאלי ייחודי. במסגרת הפרויקט ניתנת לנגנים, אשר לרובם תהליך הקליטה בארץ לווה בקשיים, אפשרות למסד את עבודתם, לעבוד בקבוצה המתאימה לכישרונם ובתמורה לשכר הולם ויציב. מטרת הפרויקט היא להכניס את נגני הרחוב למעגל העבודה דרך העוצמה שלהם והאומנות שלהם. לצד זאת, המטרה היא להבליט את האמנות הנפלאה והמגוונת שנמצאת ברחובות ולהכיר לציבור

הפרויקט העלה הופעות באירוח אמנים מהשורה הראשונה כגון ברי סחרוף, אהוד בנאי, דני סנדרסון וקרולינה ועיקר ההכנסות ושכרם של הנגנים מגיע כיום ממכירות של הרכבים שונים לאירועים וכנסים של חברות עסקיות, את עולמם של הנגנים.

ZOT.ZOT:

סטודיו חברתי לעיצוב והדפסה שהוקם בשיתוף פעולה עם תל"מ )מרכז יום לאסירות משוחררות( והרשות לשיקום האסיר. מטרת הסטודיו להעניק הכשרה, פרנסה והעצמה לאסירות משוחררות ולהביא לשינוי בחייהן על ידי שיקום תעסוקתי, צבירת חוויות של הצלחה, הישגים וסיפוק מיצירה ופרנסה. הסטודיו עובד בשיתוף פעולה עם אמנים ומעצבים צעירים ומאפשר להם לקדם ולשווק את יצירותיהם ולהתפרנס מהאמנות שלהם לצד עשייה חברתית. הסטודיו מתמחה בעבודה מול ארגונים גדולים והדפסת מוצרים על הלוגו של הארגונים לכנסים/ אירועים ומתנות לעובדים וכן במכירה של מוצרים ייחודיים עם עיצובים של מעצבי הבית שלנו.

אנשים שבד״כ לא מרצים:

אירוע ייחודי של הרצאות קצרות (בסגנון TED) שנותן במה לדוברים לא קונבציונאליים מתוך אמונה שלסיפור אנושי טוב יש את הכח לשבור סטיגמות ולייצר שינוי תודעתי. האירוע מייצר במה אחרת עבור אותם אנשים שלסיפורים שלהם אין מקום בפורמטים הקיימים. לאו דווקא אותם סיפורי הצלחה זוהרים, אלא סיפורים אנושיים מכל הקשת החברתית, של כאלה שקולם טרם נשמע על במה ומציגים זוית ראייה לא שגרתית. הדוברים עולים לבמה לאחר עבודה מקצועית של בימאית מטעם הארגון הכוללת תהליך של בניית סיפור, חידוד המסר החברתי

האירוע התקיים השנה בפעם השלישית בהאנגר 11 בנמל תל אביב בהשתתפות קהל של 2,000 איש שהגיעו להקשיב.

השנה ״אנשים שבדר״כ לא מרצים״ פורץ לעולם!

אחרי 3 שנים של אירועים מדהימים בתל אביב של 'אנשים שבדרך כלל לא מרצים', החלטנו שהגיע הזמן להגיע לעוד מקומות בעולם! (אל דאגה, אנחנו לא מוותרים על תל אביב)

לצידנו ה- שותפים לעשות את זה איתם ROI Community - קהילה שמחברת בין מנהיגים ויזמים מקהילות יהודיות בכל העולם ומאפשרת להם להפוך את התשוקה והחלומות שלהם למציאות ולעצב את עתיד הקהילות שלהם.

בפברואר הקרוב נקיים הכשרה של 3 ימים בארץ ל- 5 צוותים מכל העולם, מתוכם צוות (או אפילו שניים) מהארץ.

אז אם זה מעניין אתכם או שאתם מכירים מישהו שממש אבל ממש (!!) מתאים לזה כתבו לנו.


Featured Posts
Recent Posts